Meniu
Krepšelis

D.U.K.

Kaip išsirinkti padangas automobiliui?

Kiekvienai transporto priemonei gamintojas numato, kokio aukščio, pločio ir diametro padangos turi būti montuojamos ir šią informaciją nurodo informacinėje lentelėje, dažniausiai ant vairuotojo durelių centrinio statramsčio. Labai svarbu vadovautis šia informacija, kadangi sumontavus kitokių parametrų padangas, transporto priemonės spidometras rodys netikslų greitį.

 

Žieminės, dygliuotos vasarinės ar demisezoninės?

Kelių eismo taisyklės draudžia vasarines padangas eksploatuoti nuo lapkričio 1 iki balandžio 1 dienos, tad vienareikšmiškai, šiuo laikotarpiu privaloma transporto priemonę eksploatuoti tik su žieminėmis, dygliuotomis arba demisezoninėmis (ant panagos parašyta M+S) padangomis. Ar žieminės, ar dygliuotos reiktų rinktis atsižvelgiant į tai, kur eksploatuojamas automobilis. Vietose, kur dažnai būna ledas (pvz., retai barstomi kaimo keliai) labiau tinka dygliuotos padangos, miestuose dažniausiai naudojamos žieminės arba demisezoninės padangos. Turint omenyje, kad žiemos nebe tokios, kaip prieš 10 metų, vis daugiau vairuotojų renkasi demisezonines (M+S) padangas. Tokiu pasirinkimu susitaupo montavimo ir saugojimo išlaidos.

 

Kodėl padangos pardavinėjamos po 2 vienetus?

Kelių eismo taisyklės draudžia eksploatuoti skirtingas padangas ant ant vienos ašies, taip pat ant vienos ašies dėl saugumo negali būti skirtingo nusidėvėjimo, nors ir to paties gamintojo padangos. Siekdami prisidėti prie eismo saugumo, padangas parduodame mažiausiai po 2 vienetus.

 

Kas tas greičio indeksas?

Greičio indeksas - tai padangos parametras, nurodantis kokiu maksimaliu greičiu važiuoti saugu. Kuo didesnis leistinas greitis, tuo tvirtesnė padanga, tačiau neverta leisti pinigų vien dėl didesnio greičio indekso jei važinėjate Lietuvoje, kur leistinas maksimalus greitis autostradose yra 130 km/h. Padangų greičio indekso žymėjimo lentelės čia.

 

Kodėl svarbu, kada pagaminta padanga?

Kuo "jaunesnė" padanga, tuo jos kokybė geresnė. Stovėdamos padangos kietėja, dėl to dažniau trūkinėja ir skilinėja.

 

Kokio protektoriaus padangas pasirinkti?

Populiariausias protektorius yra su lietaus (akvaplanavimo) grioveliais. Tokia padanga turi mažesnį pasipriešinimą sukimuisi bei efektyvesnė esant šlapiai kelio dangai, taip pat leidžia taupyti degalus. Žvyruotais keliais kelia mažiau dulkių, kelia mažiau triukšmo sukibdama su kelio danga, tad ir salone girdisi mažiau triukšmo.

 

Kada reikia keisti padangas?

Vasarines privaloma keisti, kai padangos protektoriaus gylis yra mažiau, nei 1,6mm. Žiemines ir dygliuotas padangas privaloma keisti, kai padangos protektoriaus gylis yra mažiau nei 3mm.